Místenky na akce ZUŠ Bystré

V informačním centru si můžete vyzvednout místenky na nadcházející akce ZUŠ Bystré. První z nich, Příběh rebelky, proběhne 29. května od 17 hodin v divadelním sále Sokolovny. Taneční akademie "Tančím, tančíš, tančíme" proběhne na stejném místě 31. května od 17 hodin.

Vytisknout E-mail

Oslavy 670 let první písemné zmínky a setkání rodáků

Město Bystré srdečně všechny zve na oslavy 670 let první písemné zmínky o Bystrém. V případě, že máte zájem objednat si ve školní jídelně na den slavností oběd, hlaste se do 7. června v Informačním centru. Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.: 468 008 161 / 775 721 241. Uveďte vaše jméno, počet porcí a kontakt na Vás. Na jídelníčku bude hovězí vývar, vepřový řízek, bramborový salát, dezert, nealkoholický nápoj. Cena oběda je 100 Kč. V IC budou v sobotu dopoledne k vyzvednutí stravenky, zároveň bude sdělen čas výdeje oběda. Přepokládaný čas výdaje je 12:00 - 14:00. Případní dobrovolníci, kteří máte zájem na slavnostech pomoci, hlaste se také prosím v IC. Za jakoukoliv pomoc budeme vděční.

 

Vytisknout E-mail

Tradiční setkání seniorů

Komise sociální a občanského soužití pořádá v pátek 17. května od 15 hodin ve školní jídelně tradiční setkání seniorů. Kulturní program i občerstvení je zajištěno. Všichni jste zváni!

Vytisknout E-mail

Jarní trhy se vydařily

V neděli 14. dubna proběhly u nás v Bystrém před budovou Informačního centra jarní trhy. Počasí se umoudřilo a trhy přilákaly spoustu návštěvníků. Prodejci nabízeli jak pochutiny, tak dekorační předměty. K zakoupení bylo pečivo z naší pekárny, džemy a marmelády od paní Králové z Trpína, medovina, koření, dorty ze sladkého baru, ale také přírodní kosmetika, proutěné koše, slaměné věnečky a spoustu dalšího.

Malí návštěvníci si mohli v dílničce namalovat velikonočního zajíčka a naučit se plést pomlázku. Děkujeme všem za účast!DSC00982DSC00987DSC00995DSC00998DSC01005DSC01013

 

DSC00980

Vytisknout E-mail

Divadelní představení - Upokojenkyně

"Mi řekni, proč je to na světě tak debilně zařízený – když je ti třicet, tak nevíš co dřív, musíš se starat vo děti, vo barák, vydělávat na hypotéku a když jseš pak starej a máš čas, tak na knížky nevidíš, nic už dělat nemůžeš, jenom ležíš, koukáš do stropu a čekáš, jestli tě někdo poctí třicetiminutovou návštěvou…"

To je jakési ústřední moto černé komedie z domova seniorů s názvem Upokojenkyně.

Upokojenkyně s lehkostí a dávkou černého humoru seznamuje diváka s palčivým problémem současnosti - stářím a všemi jeho strastmi. Anna a Marie, dvě ženy obývající společný pokoj v domově seniorů. Buchtičky, kafíčko, dávkovač plný léků a návštěvy rodinných příslušníků plné zmatených situací-to je prostředí, ve kterém si milovníci černého humoru přijdou na své. A že není lehké řešit tyto situace nejen pro seniory, ale i pro jejich okolí?

Vytisknout E-mail

Domov Bystré o.p.s. - nabídka zaměstnání

Pečovatelská služba Domova Bystré hledá pečovatelku na zkrácený úvazek nebo na dohodu o provedení práce. Nástup je možný ihned. Bližší informace v domě s pečovatelskou službou u paní Štouračové nebo na telefonu 607785488 nebo na webových a facebookových stránkách města.

Vytisknout E-mail

Upozornění

Město Bystré doplnilo místa pro sběr tříděného odpadu o černé nádoby na jedlé oleje a tuky. Do nádob je ukládejte v uzavřených PET lahvích!

Vytisknout E-mail

Prosba o součinnost

Žádáme o součinnost ve věci pátrání po osobě Petr Barták. Jedná se o muže, který páchá majetkovou trestnou činnost a je po něm ze strany PČR vyhlášeno pátrání. Šetřením PČR ÚO Svitavy bylo zjištěno, že se jmenovaný muž pohybuje také na Svitavsku a vjeho blízkém okolí. Jedná se o muže bílé pleti ve věku 54 let se státní příslušností ČR. K jeho popisu je známo následující:

-podsaditá postava s výškou do 170 cm, oválný obličeju, krátké světlé vlasy, ošacen do černo-šedé bundy a černo-šedých kalhot, přes rameno nosí sportovní tašku nezjištěného typu

-muž nevlastní motorové vozidlo, cestuje vlakem, autobusem, ale jezdí tzv. stopem

Je možné a pravděpodobné, že muž bude nabízet různé věci ke koupi, kdy tyto věci mohou procházet z trestné činnosti. Vzhledem k výše uvedenému vás žádáme o poskytnutí součinnosti PČR a to tím, že v případě spatření osoby, která by odpovídala výše uvedenému popisu, zavoláte tísňovou linku 158.

 

  

Vytisknout E-mail

UKLIĎME ČESKO A SPORTOVEC ROKU 2018

            Město Bystré se již počtvrté připojilo k celostátní akci pod názvem „Ukliďme Česko“. Akce začne srazem dobrovolníků v sobotu 6. dubna ve 14 hodin na hasičské zahradě, v Hamrech na parkovišti před hostincem U Tušlu. Po skončení akce „Ukliďme Bystré“ se v areálu hasičské zahrady uskuteční vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2018. Ocenění pro jednotlivce i sportovní kolektivy bude předáno v 16.30.  

Cílem akce Ukliďme Bystré je za pomocí dobrovolníků uklidit černé skládky, nepořádek, odpadky … zkrátka všechno, co do přírody nepatří. Pojďme se k ní připojit a uklidit si naše město.

            V loňském roce se nás k tomuto jarnímu úklidu sešlo a ruku k dílu přiložilo více než sto padesát dobrovolníků, včetně dětí. Věřím, že i letos se nás akce zúčastní velké množství lidí a aktivně se opět zapojí naše spolky. Tak jako vloni, plánujeme úklid přírody v okolí našeho města a také v Hamrech.

            S sebou si prosím vezměte bezpečnostní reflexní vesty, případně další ochranné pomůcky. Město zajistí pytle a ochranné rukavice.

            Rozhodnete-li se zúčastnit, tak se prosím, nahlaste v Informačním centru, zejména počty dětí či skupin, abychom mohli rozplánovat trasy a zajistit pro všechny občerstvení. Po skončení úklidu se opět sejdeme na hasičské zahradě, kde akci vyhodnotíme a zároveň vyhlásíme výsledky ankety Sportovec roku.

            Podrobné informace vám rádi poskytneme a dotazy zodpovíme v Informačním centru (tel.:468 008 161, email: infocetrum@bystre.cz).

Předem děkujeme za vaši účast.

Mgr. Jan Neudert, starosta města Bystré


Vytisknout E-mail