Mikroregion Poličsko

Mikroregion Poličsko je dobrovolný svazek obcí, který byl založen v roce 1999. Zahrnuje 21 obcí, ve kterých žije více než 20 000 obyvatel a zabírá plochu cca 28 000 ha. 
Rozprostírá se na východním okraji Pardubického kraje v bývalém okrese Svitavy a leží na území Českomoravské vysočiny, v oblasti, která je vhodná pro celoroční turistiku. Má bohatou historickou a kulturní tradici.Tato překrásná krajina láká množství rekreantů a turistů. V mikroregionu se nachází celá řada kulturních a historických objektů - kostely, kaple, lidová architektura, v Poličce hradby, radnice, morový sloup, kašny apod. Na Poličsku se nachází gotický hrad Svojanov, oblíbené místo mnoha turistů.

Pardubický kraj má velmi výhodnou polohu uprostřed České republiky a dobré dopravní spojení. Jako celá Česká republika disponuje množstvím výrazných architektonických památek i přírodních krás od podhůří Orlických hor a Jeseníků, přes romantickou oblast Svitavska a úrodné Polabí až k výběžkům Železných hor, Žďárských vrchů a Českomoravské vysočiny. V kraji žije téměř 506 tisíc obyvatel, jeho rozloha je kolem 4 519 km2.

Vytisknout E-mail