MAS Poličsko z.s.

MAS POLIČSKO z.s. je spolkem založeným na základě iniciativy všech členských obcí Mikroregionu Poličsko  v březnu roku 2006. Členy spolku jsou v současné době Mikroregion Poličsko, 21 obcí mikroregionu, Svazek obcí AZASS, 16 podnikatelských subjektů a 11 neziskových organizací se sídlem, či působením v obcích Mikroregionu Poličsko.

Cílem činnosti spolku je ochrana společných zájmů a uskutečňování záměrů, které výrazně ovlivní kvalitu života obyvatel v obcích mikroregionu. Spolek pracuje metodou Komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD), která propojuje potřeby veřejného sektoru, tj. obcí, podnikatelského sektoru a neziskových organizací na svém území. Spolek je otevřený, členem mohou být právnické i fyzické osoby se sídlem nebo působností na území mikroregionu. Případní noví členové podávají písemnou přihlášku.

Spolek má zpracovanou integrovanou územní strategii, která obsahuje stručné představení oblasti, analýzu současného stavu a projektové záměry jednotlivých členů. Záměrem MAS je ucházet se o finanční prostředky z programů EU. Metoda CLLD je nová v tom směru, že spojuje obce, ziskové i neziskové organizace na svém území, které vytvoří místní partnerství, společně popíší potřeby oblasti a snaží se získat finance na rozvoj v rámci zpracované strategie. Tato metoda spolupráce funguje v členských zemích EU již několik let. MAS POLIČSKO z.s. má sídlo v Bystrém, předsedou spolku je Ing. Miloslav Sejkora.

Kontakt:
MAS POLIČSKO z.s.
Sulkovská 340, 569 92 Bystré
tel.: 468 000 487
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.maspolicsko.cz/

Vytisknout E-mail