Vydejte se po Lesní stezce

Jste rezidenti a máte doma neposedného raráška, kterého baví objevovat svět kolem sebe? Zavítali jste sem coby turisté a chcete něco podniknout s dětmi? Projděte si, kdykoliv mezi 6. červnem a 31. srpnem, Lesní stezku pro děti.

Na trase stezky je dvacet stanovišť, na každém stanovišti je zalaminovaný arch se zadáním úkolů a (v morseovce zapsaná) část nápovědy, která by vás měla navést k tomu, kde nakonec hledat poklad, kam si jít pro odměnu. První stanoviště je na autobusové zastávce u Panského rybníku, kde si můžete prostudovat přiložené pokyny, vzít si mapku trasy, ofotit si řešení úkolů a, a to především, vzít si listy, na které si děti budou přepisovat nápovědy v morseovce. Další stanoviště je jen o pár metrů dál u mlíčníku, tedy u stavení, které stojí ve stráni nad rybníkem mezi zámkem a Kuklovým (čp. 199). Dále se cesta ubírá k lesu – po ulicích Zámecká, Nerudova, T. Novákové, kolem kostelíčku do Panského lesa, k Jerkovu rybníku a ke … Cíl cesty je překvapení;-).

Úkoly se vztahují k poznávání přírody a jsou velmi jednoduché. Hra je vhodná pro předškoláky a děti mladšího školního věku. Jedním z úkolů je i poznávání zvuků zvířat. Zvuky lze přehrát prostřednictvím QR kódů, z čehož vyplývá, že chytrý mobil s daty je pro absolvování stezky výhodou, ne však nutností. Většina úkolů je vědomostního charakteru, ale – tím se nenechte odradit. Cílem hry není získat co nejvíce bludišťáků, ale rozšířit si obzory a pobýt společně v přírodě.

S sebou je třeba jen vlastní tužka, pevná obuv a dobrá nálada. Hodit se ale může i pití a něco dobrého ke svačině.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (lspd_plakát.pdf)lspd_plakát.pdf[ ]322 kB

Vytisknout E-mail