Modernizace komunikace Polička – Jedlová

Jak jistě všichni víte, tak v následujících dnech začne oprava komunikace vedoucí z Poličky, konkrétně od křižovatky na Jedlovou u gymnázia až po křižovatku na ulici Korouhevská v Jedlové.

K předání staveniště by mělo dojít v pondělí 22.8.2022, což ovšem neznamená, že by hned začaly platit objízdné trasy. O přesném termínu platnosti uzavírky budou řidiči informováni na začátku uzavírky, jak v Poličce, tak v Jedlové, a to na tabulích, které budou osazeny 5 dní před uzavírkou.

V době opravy bude pro osobní a nákladní dopravu výše zmíněný úsek zcela uzavřen.

Od křižovatky ulic Wolkerova a Čsl. armády v Poličce po křižovatku na Modřec u obalovny bude doprava řízena semafory. Tento úsek bude ovšem průjezdný pouze dopravní obsluze města Polička, obce Modřec, linkovým autobusům (jedoucím do Modřece) a IZS.

Osobní automobily do 3,5 t

Objízdné trasy pro osobní automobily jedoucí do Jedlové jsou naplánovány přes 

Korouhev a kolem Pekla na křižovatku v Jedlové.

Nákladní automobily nad 3,5 t

Pro vozidla nad 3,5 t je objízdná trasa vedena přes Korouhev, dále na Nedvězí, Bystré a zpět na Jedlovou.

Vlastníci nemovitostí a obyvatelé v uzavřeném úseku

Pro obyvatele žijící v horní části Jedlové, konkrétně v úseku opravované komunikace zůstane s velkou opatrností silnice průjezdná, tudíž se nemusí obávat, že by se do svých domovů autem nedostali.

Autobusová doprava

Autobusová doprava bude odkloněna na objížďku stejně jako osobní automobily, tedy přes Korouhev kolem Pekla. Zastávky zůstanou zachovány. Jedinou změnou je umístění zastávky Jedlová, horní, která bude posunuta před bývalý obchod.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (autobusy.pdf)autobusy.pdf[ ]1523 kB
Stáhnout tento soubor (detail uzavírky.pdf)detail uzavírky.pdf[ ]4465 kB
Stáhnout tento soubor (objízdné trasy.pdf)objízdné trasy.pdf[ ]1973 kB

Vytisknout