Předprodej vstupenek na koncert kapely Katapult a Jelen

Zahajujeme předprodej vstupenek na koncert kapely Katapult a Jelen, který se uskuteční 8. září 2018 v Jedlové u Poličky na fotbalovém hřišti. Vstup do areálu bude možný od 17 h., akci zahájí kapela Katapult. Následně se představí skupina Jelen a večer ukončí místní kapela Rytmik.

Vstupenka v předprodeji činí 330 Kč, na místě 390 Kč.

Vytisknout E-mail

Řezbářské symposium - Woodart 2018

Kulturní komise města Bystré Vás zve na tradiční řezbářské symposium Woodart 2018 které proběhne od 6. do 11. srpna na zahradě za hasičskou zbrojnicí. Tématem bude „Kudy? Tudy! aneb Dřevo, se kterým se neztratíte“. V letošním roce slavíme výročí 130 let Klubu českých turistů a na jeho počest vzniknou pod rukama známých i neznámých řezbářů netradiční turistické rozcestníky. Budete mít samozřejmě možnost sledovat průběh jejich práce. Areál hasičské zahrady bude otevřen po celý týden. Od úterý od 15 hod. bude k dispozici i kiosek s občerstvením. Pro děti, které mají zájem zapojit se do tvorby, bude otevřená stejně jako loni, řezbářská školička. V sobotu 11. 8. od 14 hod. proběhne představení zhotovených rozcestníků, aukce drobných řezbářských výrobků a zhodnocení řezbářské školičky.

Vytisknout E-mail

Upozornění

Město Bystré oznamuje, že povodí Moravy bude tento týden čistit koryto Bysterského potoka od Panského rybníka po soutok se Zlatou vodou. Pro usnadnění práce prosíme majitele přilehlých nemovitostí, aby uvolnili břehy potoka.

Vytisknout E-mail

Autogramiáda knihy "Bystré - město na pomezí Čech a Moravy"

V pátek 29. června proběhla v zasedací místnosti radnice autogramiáda knihy "Bystré - město na pomezí Čech a Moravy".
O knihu byl velký zájem, který potvrdil počet zúčastněných.
Všem děkujeme za účast a ti z Vás, kteří ještě nemáte výtisk doma, neváhejte a přijďte si ho zakoupit do IC - skladem jsou poslední kusy.

Vytisknout E-mail

Návštěva zahraničních cyklistů

V uplynulých dnech zavítali do našeho města v rámci programu "Kultura evropského venkova" cyklisté ze zahraničí. Jednalo se o občany z partnerských zemí - Rakouska, Neměcka a Holandska.
Cyklisté byli na cestě téměř 10 dní a v nohách mají přes 700 km.
Všem, kteří se podíleli na organizaci programu děkujeme a těšíme se na další návštěvu.
Za fotografie vděčíme Radimu Hromádku.

Vytisknout E-mail

INFORMACE PRO OBČANY

Město Bystré oznamuje občanům, že mají možnost využít poskytnutí půjčky z „Fondu rozvoje bydlení města Bystré“. Půjčka slouží k zvelebení a modernizaci stávajících obytných budov a k rozšíření bytového fondu v k. ú. Bystré a Hamry nad Křetínkou. Půjčky jsou úročeny 4% se splatností 1 - 5 let. Podmínky pro čerpání půjčky jsou dány „Směrnicí č. 1/2011 pro poskytování půjček z fondu rozvoje bydlení města Bystré“, která je k nahlédnutí v sekretariátu Městského úřadu Bystré.

Bližší informace je možné získat při osobním jednání v kanceláři účtárny nebo na tel. č. 468 008 185.

Vytisknout E-mail

  • 1
  • 2
>