Město Bystré
 • Uzavření Informačního centra a pokladny města

  Dne 14. srpna bude z důvodu přerušení dodávky elektřiny uzavřeno Informační centrum a pokladna města
 • Zahradní slavnosti

  ZUŠ Bystré a DNZ Bystré Vás zve na oslavy výtvarně tanečního projektu "Šachy" v rámci Zahradních slavností konaných 1. září 2018. Slavnosti budou zahájeny ve 13 hod. v zámeckém parku tanečním představením Šachy, které letos slaví už 10 let. Dále se můžete těšit na vystoupení Rytmické skupiny DNZ Bys...
 • Uzavření městského úřadu

  Dne 16.8. bude z důvodu přerušení dodávky el. energie uzavřen městský úřad.
 • Hlášení městského rozhlasu - 7.8.2018 (Zákaz odběru povrchových vod)

  1. Oznamujeme všem občanům, že Městský úřad Polička vydal veřejnou vyhlášku – opatření při nedostatku vody, zákaz odběru povrchových vod z vodních toků a vodních nádrží na zalévání, mytí aut, napouštění bazénů atp. Toto nařízení platí i pro město Bystré, Hamry a pro celé správní území ORP Polič...
 • Oznámení o plánovaném přerušení dodávek elektřiny

  Oznamujeme, že dne 14.8. bude přerušena dodávka elektřiny na nám. Na podkově, ulici Dukelská a Sulkovská.  Dne 16.8. bude přerušena dodávka elektřiny na Nám. na podkově. Seznam čísel popisných je uveden v příloze.

Zahradní slavnosti

ZUŠ Bystré a DNZ Bystré Vás zve na oslavy výtvarně tanečního projektu "Šachy" v rámci Zahradních slavností konaných 1. září 2018.
Slavnosti budou zahájeny ve 13 hod. v zámeckém parku tanečním představením Šachy, které letos slaví už 10 let.
Dále se můžete těšit na vystoupení Rytmické skupiny DNZ Bystré, Etien Band, The Minors Band a na spoustu soutěží a her pro děti.
Ve 20 hod. vystoupí skupina ACDC Czech revival.

Vytisknout E-mail

Hlášení městského rozhlasu - 7.8.2018 (Zákaz odběru povrchových vod)

1. Oznamujeme všem občanům, že Městský úřad Polička vydal veřejnou vyhlášku – opatření při nedostatku vody, zákaz odběru povrchových vod z vodních toků a vodních nádrží na zalévání, mytí aut, napouštění bazénů atp. Toto nařízení platí i pro město Bystré, Hamry a pro celé správní území ORP Polička. Nedodržení této vyhlášky bude řešeno ve správním řízení městem Polička. Celé znění dané vyhlášky najdete na úředních deskách a na webu města.

2. Město Bystré žádá všechny občany, aby z důvodu dlouhotrvajícího sucha maximálně šetřili pitnou vodou z vodovodního řádu. Nepoužívejte pitnou vodu na zalévání trávníků a mytí aut.

3. Hasičský záchranný zbor Pardubického kraje důrazně varuje občany, před možností vzniku požáru v důsledku dlouhotrvajícího sucha. Je zakázáno manipulovat s otevřeným ohněm, kouření v lesích, rozdělávání ohně v přírodě, pálení a vypalování suché trávy atp. Žádáme vás o maximální ostrahu při rozdělávání ohňů a grilů i ve vašich zahradách.

Všechna opatření platí s okamžitou platností na dobu neurčitou do odvolání. Děkujeme za pochopení a dodržování nařízení.

Vytisknout E-mail

Volby do zastupitelstev obcí ve dnech ve dnech 5. a 6. října 2018

Informace volebním stranám o počtu a sídle volebních okrsků ve městě Bystré a stanovení počtu členů zastupitelstva obce na další volební období r. 2018-2022. Stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise pro volby do zastupitelstva města Bystré konané ve dnech 5. a 6. října 2018.

Vytisknout E-mail

Jednání poradní komise k využití zámku v Bystrém

17. července se v Domově na zámku v Bystrém sešla poradní komise, která se zabývala dalším využitím areálu bysterského zámku vzhledem k probíhající transforamci Domova na zámku.  Z jednání vyplynulo, že Pardubický kraj chce při přípravě dalšího využití zámeckého areálu úzce spolupracovat jak s místní samosprávou, tak například s odborníky z ČVUT Praha. Podobně je tomu třeba u hradu  Rychmburk na Skutečsku. Otevírají se možnosti využít areál například pro další rozvoj cestovního ruchu. Jednání komise se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Pk Roman Línek, člena Rady Pk Pavel Šotola a vedoucí odboru kultury Pk Milan Novák, dále zástupci Domova na zámku ředitel Ivo Musil, Martin Dvořák a Vlasta Machatová. Město Bystré zastupoval místostarosta Jan Neudert, který na závěr předal Romanu Línkovi novou publikaci o Bystrém autorů Petra Stani a Vratislava Dittricha.

Vytisknout E-mail

Předprodej vstupenek na koncert kapely Katapult a Jelen

Zahajujeme předprodej vstupenek na koncert kapely Katapult a Jelen, který se uskuteční 8. září 2018 v Jedlové u Poličky na fotbalovém hřišti. Vstup do areálu bude možný od 17 h., akci zahájí kapela Katapult. Následně se představí skupina Jelen a večer ukončí místní kapela Rytmik.

Vstupenka v předprodeji činí 330 Kč, na místě 390 Kč.

Vytisknout E-mail

Řezbářské symposium - Woodart 2018

Kulturní komise města Bystré Vás zve na tradiční řezbářské symposium Woodart 2018 které proběhne od 6. do 11. srpna na zahradě za hasičskou zbrojnicí. Tématem bude „Kudy? Tudy! aneb Dřevo, se kterým se neztratíte“. V letošním roce slavíme výročí 130 let Klubu českých turistů a na jeho počest vzniknou pod rukama známých i neznámých řezbářů netradiční turistické rozcestníky. Budete mít samozřejmě možnost sledovat průběh jejich práce. Areál hasičské zahrady bude otevřen po celý týden. Od úterý od 15 hod. bude k dispozici i kiosek s občerstvením. Pro děti, které mají zájem zapojit se do tvorby, bude otevřená stejně jako loni, řezbářská školička. V sobotu 11. 8. od 14 hod. proběhne představení zhotovených rozcestníků, aukce drobných řezbářských výrobků a zhodnocení řezbářské školičky.

Knihovna Bystré si pro děti připravila netradiční putování cestou necestou za záchranou Petra Lípy. V cíli čekají na účastníky zajímavé odměny!

Vytisknout E-mail

Autogramiáda knihy "Bystré - město na pomezí Čech a Moravy"

V pátek 29. června proběhla v zasedací místnosti radnice autogramiáda knihy "Bystré - město na pomezí Čech a Moravy".
O knihu byl velký zájem, který potvrdil počet zúčastněných.
Všem děkujeme za účast a ti z Vás, kteří ještě nemáte výtisk doma, neváhejte a přijďte si ho zakoupit do IC - skladem jsou poslední kusy.

Vytisknout E-mail

Video o Bystrém

>